www.mktop_.ir

 سمینار Power point کارشناسی ارشد کامل در مورد سمینار کارشناسی ارشد تحلیل و بررسی ژیروسکوپ GYRO MEMS – از این مطلب میتوانید در پایان نامه و مقاله سمینار و … خود استفاده بنمایید.

خاصیت ژیروسکوپی 125سال قبل از میلاد حضرت مسیح توسط ایرخوس کشف شد.اولین ژیروسکوپ توسط یک آلمانی به نام یوهان بوهننبرگ در سال ۱۸۱۷ ساخته شد که او آن را «ماشین» نامید. در سال۱۸۵۲ دانشمندی به نام فوکو نام ژیروسکوپ را که از ترکیب دو کلمه یونانی جایرو به معنای دوران و اسکوپ به معنای نشان دادن است را پیشنهاد نمود .که معنای تحت اللفظی آن دوران نما است.

در قطب نمای ژیروسکوپی محور دوران ژیروسکوپ همواره متوجه امتداد جهت شمال حقیقی است و تحت تأثیر خاصیت مغناطیسی زمین قرار نمی‌گیرد و فقط شمال حقیقی را نشان می‌دهد. اولین استفاده عملی از ژیروسکوپ در صنعت نظامی دریانوردی ،در کنترل و هدایت کشتی ها بود.

ژیروسکوپ‌های بر پایه MEMS اولین بار توسط شرکت (SDI) به طور عملی و قابل تولید ساخته شد. که در هواپیما ها تحت عنوان جعبه سیاه مورد استفاده قرار گرفت. اصول مشابهی بعداً در ساخت سیستم‌های کنترل موشک‌های بالستیک و ماهواره ها مورد استفاده قرار گرفت. در شتاب سنج های MEMS این سیستم به حالت سنسور ارتعاش مبدل میگردد.

تاریخچه ژیروسکوپ MEMS سمینار ارشد www.mktop.ir
سمینار کارشناسی ارشد تحلیل و بررسی ژیروسکوپ GYRO MEMS تاریخچه ژیروسکوپ MEMS سمینار ارشد www.mktop.ir

در سال 2010 استیو جابز برای اولین بار از این فناوری MEMS در گوشی تلفن همراه آیفون 4 تحت عنوان چرخش خودکارصفحه Screen Rotation استفاده کرد. در سال های اخیردرتکنولوژی شبیه ساز ها ، بازی های رایانه ای و… نیزاستفاده شده است. ژیروسکوپ های ساخته شده با فناوری MEMS ، به سرعت با ژیروسکوپ های رایج جهان جایگزین شد، به طور مثال ژیروسکوپ های قدیمی و سنتی و مرسوم که در جلوی اتومبیل با سیستم الکترونیک جداگانه نزدیک کیسه هوا نصب می شدندکه این روش علاوه برآنکه قابلیت اطمینان کمی داشت ، پر هزینه هم بود .   فناوری مجتمع سازی MEMS ساخت ژیروسکوپ ها و شتاب سنج ها و مدارهای الکترو نیکی را روی یک تراشه سیلیکونی با هزینه های بسیار کم را ممکن ساخت .

این ژیروسکوپ هایMEMS کوچکتر ، وظیفه مندتر، سبکتر وقابل اطمینان تر میباشند. همانطور که در تصویر میبینید ، میتوان صدها از آنرا در یک ویفر کوچک طراحی و تولید انبوه نمود.

ژیروسکوپ mems سمینار کارشناسی ارشد www.mktop.ir
ژیروسکوپ mems سمینار کارشناسی ارشد www.mktop.ir

نیروی کریولیس:

نیروی کریولیس درقرن 19 میلادی توسط دانشمند فرانسوی به همین نام کشف شد. این نیرو باعث انحراف اجسام در حال حرکت به بیرون از راستای خط میشود .تاثیرات این نیرو را می‌توان به وضوح در تعیین جهت جریانات جبهه‌های آب و هوایی زمین مشاهده کرد. نیروی ایجاد شده کریولیس در حالت عادی برای اجرام متوسط ضعیف است ولی در عناصر MEMS بعلت کوچکی بسیار باید به آن توجه نمود.زیراباعث ایجاد نویز ناخواسته در ساختار میگردد.

شتاب کریولیس باV سرعت ذره و Ω سرعت زاویه ای متناسب میباشد.که تحت ضرب خارجی قرار دارند .و نیروی کریولیس به صورت زیر خواهد بود.

با فرض ایجاد نیرو در راستای x مقداری شبه نیروی کریولیس در راستای yایجاد میگردد.

نیروی کریولیس سمینار ژیروسکوپ mems کارشناسی ارشد www.mktop.ir
نیروی کریولیس سمینار ژیروسکوپ mems کارشناسی ارشد www.mktop.ir

به روش های گوناگون تحریک الکترواستاتیکی، تحریک پیزوالکتریک، تحریک حرارتی، تحریک مغناطیسی و بازیابی فاز تحریک با استفاده از آلیاژ حافظه دار، میتوان ژیروسکوپ MEMSرا طراحی نمود. روش تحریک الکترواستاتیک برای عناصر کوچک راحت ترین راه تحریک میباشد.درنتیجه از خازن برای حسگر ژیرروسکوپMEMS استفاده میگردد

روابط خازن :

ولتاژ پولین : در ولتاژ بیشتر از آن،نیروی الکترواستاتیکی حاصل، سبب فروریختگی صفحه متحرک برصفحه ثابت میشود. علامت منفی از نیروی نشان داد که نیروی به کار رفته در صفحه متحرک جانبی از نوع مخالفت کننده با تغییر می باشد .از آنجاکه d<L است. به طورمعمول رابطه میان نیرو ها به صورت زیر است.

بررسی خازن سمینار ژیروسکوپ mems کارشناسی ارشد www.mktop.ir
بررسی خازن سمینار ژیروسکوپ mems کارشناسی ارشد www.mktop.ir

سپس در اسلاید های بعدی به محاسبات خازن و به توضیح مدار ساده ای که پارازیت هارا دفع میکند پرداخته میگردد.

محاسبات تغییر خازن از حرکت دندانه های خازن شانه ای سمینار ژیروسکوپ mems کارشناسی ارشد www.mktop.ir
محاسبات تغییر خازن از حرکت دندانه های خازن شانه ای سمینار ژیروسکوپ mems کارشناسی ارشد www.mktop.ir

سپس ساختار های مختلف مورد بررسی قرار میگیرد و سپس به موارد زیر رسیده میشود ،مقدار بیشترین استرس و مقدار فرکانس رزونانس به صورت زیر محاسبه میگردد. برای Cantilever Beam (شکل بالا)  برای Clamped Beam (شکل پایین)  استفاده میگردد . در سیستم های MEMS از ترکیب موارد بالا استفاده میگردد که به حالت folded Beam معروف است. استفاده از آن بیشتر برای مواردی است که میخواهیم تعلیق زیاد گردد و وابستگی شانه های درایو به بدنه کمتر شود. اینگونه حساسیت بالا رفته و همچنین توان مصرفی پایین می اید و و دستگاه با ولتاژ کمتری تغییرات را سنجش میکند.

یافتن فرکانس رزونانس بیم سمینار کارشناسی ارشد ژِروسکوپ mems www.mktop.ir
یافتن فرکانس رزونانس بیم سمینار کارشناسی ارشد ژِروسکوپ mems www.mktop.ir

در ادامه سیمینار به انواع مدل های پیشنهادی ممکن  پرداخته شده و به همراه رفرنس مرجع اورده شده است  و ژیروسکوپ های MEMES عمدتا بر اساس نحوه به ارتعاش در آمدن طبقه بندی میگردند و در حالت کلی این ژیرو سکوپ ها را به صورت (MVG) Micromachined Vibrating Gyroscopes معرفی میکند. این سمینار یک سمینار کامل بوده و کلیه ساختارها را پوشش میدهد.

ژیروسکوپ پیزوالکتریک ارتعاشی (PVG) ژیروسکوپ سنجش موج صوتی (SAW) ژیروسکوپ، الکترواستاتیکی (MESG) ژیروسکوپ به حالت تعلیق (MSG) ژیروسکوپ نوری (MFOG) ژیروسکوپ جریان سیال میکرو (MFG) ژیروسکوپ اتم میکرو (MAG)

نمونه های معتبر ظراحی ژیروسکوپ جیمبال سمینار کارشناسی ارشد ژِروسکوپ mems www.mktop.ir
نمونه های معتبر ظراحی ژیروسکوپ جیمبال سمینار کارشناسی ارشد ژِروسکوپ mems www.mktop.ir
نمونه های طراحی معتبر مولتی دوف سمینار کارشناسی ارشد ژِروسکوپ mems www.mktop.ir
نمونه های طراحی معتبر مولتی دوف سمینار کارشناسی ارشد ژِروسکوپ mems www.mktop.ir
نمونه های طراحی معتبر ژیروسکوپ رینگ سمینار کارشناسی ارشد ژِروسکوپ mems www.mktop.ir
نمونه های طراحی معتبر ژیروسکوپ رینگ سمینار کارشناسی ارشد ژِروسکوپ mems www.mktop.ir
نمونه های طراحی معتبر mvg سمینار کارشناسی ارشد ژِروسکوپ mems www.mktop.ir
نمونه های طراحی معتبر mvg سمینار کارشناسی ارشد ژِروسکوپ mems www.mktop.ir

در مورد هرکدام از انواع صحبت به میان اورده و زمان ساخت و طراح ایده و نحوه سنس کردن و نوع جهت گیری را بیان میکند و……  برای ادامه به قسمت دریافت مراجعه کنید.

امید داریم تا اینجای مطلب مورد توجه شما قرار گرفته باشد. جهت دریافت ادامه مطلب و دریافت فایل PDF+ Powerponit سمینار به صورت به لینک دریافت زیر مراجعه نمایید. این مطلب  تخصصی در مورد سمینار ژیروسکوپ های MEMS کارشناسی ارشد میباشد . میتواند برای پروپوزال و پایان نامه ایده و جهت یابی صحیحی به شما بدهد. این سمینار را به کلیه افرادی که در زمینه MEMS در حال تحقیق و بررسی میباشند و بدنبال ایده برای پروپوزال MEMS هستند پیشنهاد میکنیم.

برای دریافت powerpoint + pdf بر روی کلیدزیر ،کلیک نمایید . 

قیمت: 20000 تومان

20000 تومان خريد

uy

۶ پاسخ

  1. سلام بر شما

    اقا این فوق العاده هستش.
    هم برای پروپوزالم ایده بهم داد هم برای پایان نامه هم برای در سمینار .
    دستتون درد نکنه خدا هرچی میخواید بهتون بده
    ممنون

  2. سوالی داشتم اینکه تو این پی دی اف برای ژیروسکوپ های که زیر شاخه mems ها هستنئ توضیح کامل داده شده به عنوان مثال چگونگی ساختشون(الکترونیکیش منظورم نه مکانیکی) روابط ریاضی و….

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × چهار =